Savunma Operatörleri

author image Yazar: CVsuperbia | 0 Yorum | 29 Ağustos 2018

 

Kapkan kapı ve pencere girişlerine bubi tuzağına benzer düzenek kurar. İçeri girmeye çalışan saldırı operatörü tuzağı tetikler ve patlama olur. Tuzağın taban hasarı 60 olmakla beraber saldırı operatörünün zırhına göre alınan hasar değişir(60-51-45). Her kapı veya pencereye en fazla 1 adet tuzak koyulabilir. Tuzağın koyulacağı yer, animasyon başlatılırken hedeflenen konuma karşılık gelir. 5 adet tuzak koyabilir.

 

 


 

Tachanka hem takım arkadaşları hem de düşmanlar tarafından kullanılabilen monte edilebilir bir makineli tüfek ile donatılmıştır. LMG otomatiktir, LMG’nin önünde saydam bir kalkan bulunur ve Tachanka’yı belirli bir sayıdaki mermilerden korur. Yeniden konumlandırmak için yerinden alınabilir. Kullanan biri olmadığı sırada silah ateşiyle LMG yok edilebilir. Kurulabilir kalkan ile güzel ikili olabilirler. Her atış maksimum 66 hasar verir.

 

 

 

Bandit 4 adet jeneratörle karşımıza çıkıyor. Bu jeneratörleri dikenli tellere, güçlendirilmiş duvarlara, kurulabilir kalkanlara bağlayarak onları elektriklendirebilir. Bir seferde sadece bir yer elektriklendirilebilir. Elektriklenmiş nesneler, temas ettikleri tüm elektronik aygıtları yok ederler. Elektrikli yere dokunan saldırı operatörleri saniyenin her üçte birinde 3 hasar alır.

 

 

 

Jager 3 adet Aktif Defans Sistemi’ne sahiptir. ADS duvarlara veya zeminlere yerleştirilebilir. Bu aletler görüşüne giren düşman bombalarını etkisiz hale getirir. Her ADS iki bombaya müdahale edebilir, iki bombaya da müdahalede bulunan ADS artık kırmızı yanıp sönmeyecektir. Müdahale arasında bir gecikme yoktur, bir ADS aynı anda iki bombayı da imha edebilir. Birden çok ADS olduğu durumda aynı bomba tarafından aynı anda tetiklenmezler.

 

 

 

 

Rook içinde 5 adet zırh bulunan çantayı yere koyar. Bu zırhlar ilave hasar direnci(%20) sağlar. Saldırı operatörleri de çantada eğer zırh kaldıysa alıp giyebilir. Operatörün hareket hızını azaltmaz. Çanta yere koyulduktan sonra geri alınmaz. Kafadan vurulmadığınız taktirde direk olarak ölmezsiniz, yaralanırsınız(injure). Zırh varken yaralanırsanız, süre bitince öleceğinizi gösteren kanama zamanı süresi 2 katına çıkar.

 

 

 

Doc iyileştirici bir tabancaya sahiptir. Yaralanan operatörleri uzaktan yeniden ayağa kaldırabilir ve 50 yerine 75 sağlık ile devam ederler. Ayrıca normal iyileştirmeden daha kısa sürede ayağa kaldırır. Sağlığı az olan operatörleri, özel silahını kullanarak 40 sağlık iyileştirebilir. Silahı düz bir doğrultuda gider. Kendisine de enjekte edebilir. Ayrıca maksimum(100) sağlığın ötesinde de 40 sağlığa kadar bir artış sağlayabilir(140 olur), normale dönene kadar her saniye 1 sağlık azalır.

 

 


Pulse kalp atış sensörüyle donatılmıştır. Kalp atış sensörü soldan sağa doğru tarama çizgileri oluşturur ve 9 metre içindeki saldırganların kalplerini gösterir. Pulse ve hedefi arasındaki mesafe azaldıkça sensörün yaydığı bip sesi daha çok artar. Kalp atışlarını duvarların arkasından da gösterir.

 

 


Castle 3 adet zırh paneliyle geliyor. Bu özel zırh panelleri herhangi bir kapı veya pencere çerçevesine yerleştirilebilir. Zırh panelleri kurşun geçirmezdir(Glaz’ın keskin nişancı tüfeği hariç) ve kırılması normal barikatlardan çok daha zordur. 12 kez elle vurulduğunda panel kırılır. Patlayıcılar ile anında kırılır. Savunma takımın biri paneli sökerse, panel Castle’a geri döner.

 

 


Smoke 3 adet zehirli gaz bombasıyla geliyor. İster dost ister düşman olsun, temasta bulunan kişiye her yarım saniyede 15 hasar verir. Yapışkanlıdır, çoğu yüzeye fırlatabilirsiniz. Gazdan sadece Smoke hasar yemez. Haritanın diğer ucundan bile zehirli gaz bombasını patlatabilir. Düşmanlar gaza yakalanmasa bile gaz bulutu yoğun olduğu için bulunduğu bölgede görüşü engeller.

 

 

 

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *