Rainbow Six Siege Nedir?

  • OYNANIŞ
  • ZORLUK
  • EFEKT
  • GRAFİK


PC, PS4 ve Xbox One için en taktiksel FPS oyununu keşfedin.
Oyunun her aşaması için, her biri kendi özel cihazına ve oyun stiline sahip 30’dan fazla saldırı veya savunma operatöründen birini seçebilirsiniz.

Rainbow Six Siege Birinci Şahıs Nişancı (FPS) modunda oynadığımız taktiksel bir nişancı oyunudur. Operatörleri oynayabilmek için öncelikle onları açmamız gerekiyor. Oyun oynadıkça ya da günlük ve (ubisoft içinde) haftalık olarak verilen görevleri tamamladıkça biriktirdiğimiz “Renown” denilen oyun içi paraları kazanarak bu operatörleri açabiliyoruz. Oyun içinde “R6 Kredi” (gri renk) ve “Renown” (sarı renk) olmak üzere iki çeşit para birimi mevcut. Renown, oyun oynadıkça ve görev yaptıkça biriktirdiğimiz oyun içi para birimiyken, R6 Kredisi ise sadece gerçek para ile satın alınabilen bir para birimidir.
3 çeşit oyun modu var. Bunlar; İstasyonlar(Situations), Çok oyunculu(multiplayer) ve Terörist Avı(terrorist hunt).

İstasyonlar, oyuna hazırlık süreci olarak sayılan tek başımıza botlara karşı oynadığımız bir mod. Oyunun temel oynanışını gösteriyor. İstasyonlar toplamda 10 bölümden oluşuyor. 3 çeşit zorluk seviyesi var. Bunlar; normal, zor ve realistik. Zorluk seviyesini arttırırsanız kazanacağınız XP ve Renown miktarı da artıyor. Her bölümde 3 tane ana göreviniz var ve bunu yerine getirirseniz her bölüm için ekstra olarak 200 renown kazanıyorsunuz. 10 bölümü de başarıyla bitirirseniz “Article 5″ adında bir bölüm açılıyor ve bu bölümü online olarak başkalarıyla birlikte botlara karşı oynayabiliyoruz.

Terörist Avı, yalnız başınıza ya da arkadaşlarınızla ekip halinde botlara karşı oynadığınız, Haritaları yakından tanımak ve aim geliştirmek için ideal bir mod.

Çok oyunculu, 5v5 oynanan bir oyun modu. Kendi içinde Normal(casual) ve Dereceli(ranked) olarak ikiye ayrılıyor. Her turda sırayla bir saldırı tarafında bir savunma tarafında oynuyorsunuz. Savunan taraf, haritada yeri önceden belirlenmiş olan bombanın imha edilmemesi için, rehinenin kurtarılmaması için, ya da bölgenin güvenli hale gelmemesi için savaşırken; saldıran taraf ise bombayı imha etmek için, rehineyi teröristlerin elinden alıp işaret fişeği ile belirlenen yere götürmek için, ya da bölgeyi güvenli hale getirebilmek için savaşıyorlar.

Oyuna başlamadan önce operatör seçimi için belirli bir süre veriliyor. Herkes o el için sadece bir tane operatörü seçebiliyor. Seçim yaptıktan sonra oyun başlıyor ve bir hazırlık aşamasına geçiliyor. Bu bölümde savunmacılar savunmakta olduğu bölgeyi korunaklı hale getirirken, saldıran taraf telefon ile uzaktan kontrol edebildiğimiz dronelar ile rakip oyuncuların yerlerini bulmaya ve hedefi tespit etmeye çalışıyorlar. Hazırlık aşaması bittiğinde dronelar eğer savunmacılar tarafından yok edilmemişse bulunduğu yerde kalıyor ve el başlıyor. Kesinlikle oynamanızı önerdiğim ve eğer arkadaş edinirseniz saatlerce başından kalkmak istemeyeceğiniz bir oyun.

GL & HF

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *