League of Legends’a Yeni Mod Geliyor!

  • OYNANIŞ
  • EFEKT
  • ZORLUK
  • GRAFİK

Riot Games’in yaptığı açıklamaya göre üstünde çalıştığı deneysel modlardan biri 8.16 yaması ile karşımıza çıkacak.

Peki Deneysel Mod Nedir?
Deneysel modlar oyunculara farklı oyun deneyimleri yaşatmak için üstünde çalışılan modlardır.
Bu modlar uzun süre devam edebilecek hatta oyuncuların ilgisini, beğenisini çekerse oyuna kalıcı olarak dahil edilebilecekler. Bu modlarda her ne kadar hali hazırda var olan modeller kullanılsada neredeyse sıfırdan yapılıyorlar.

Dönüşümlü Oyun Modları Yetmiyor Muydu?
Eğlence anlamında her ne kadar eğlenceli olsalarda kalıcı değiller. Açıkçası Riot’un hali hazırda URF gibi eğlenceli, ilgi gören ve talep edilen modlar varken o modlar üstüne gitmesini ve oyuna kalıcı olarak getirmesini isterdik. Fakat Riot yapmışken tam yapalım demiş ve karşımıza yeni bir harita ile çıkmış. İlginç görev, ödüller ve ilerleyen zamanda geliştirmeye açık bir mod getirmeyi hedeflemiş.

İlk Deneysel Mod-Merkez Baskını:
Merkez Baskını oyunu baskı altında olmadan daha çok eğlence için oynayabileceğiniz ayrıca diğer oyun modlarından elde ettiğiniz becerileri sahipsiz bırakmayıp ödüllendiren eğlenceli bir mod olacak. Kısacası dereceli ya da normal oyunlardan sıkıldığınızda Merkez Baskını’na gireyim de az stres atayım diyebileceğiniz bir mod diyebiliriz.
Bu modumuzda oyunun temposu hayli yüksek olacak testlerde oyunlar ortalama 15 dakika içinde bitmiş.

En ilginç taraflardan birisi oyunda iki koridor oyuncusu ve iki orman oyuncusu olacak. İki orman oyuncusu ile tempo epey yüksek olacak ve tabii bol bol savaş!
Tabii ki bu tempoyu sadece ormancılar yükseltmeyecek. Karşımıza tüm haritada etkinleşecek ve kazanan takıma büyük ödüller verecek beklenmedik ”curcunalar” çıkacak. Bir curcunadan galip gelen taraf ödüllerden birinin kilidini açacak. Bunlardan Bazıları zaten alışık olduğumuz güçlendirmelerin daha güçlendirilmiş hali gibi düz şeyler olurken; bazıları ise uçuk kaçık hiç beklenmedik şeyler olacak.

Riot’un dediğine göre özellikle hayatta kalma oyunlarından aşina olduğumuz daralan çember gibi curcunalar karşımıza çıkabilir. Eğer Merkez Baskını yeterli ilgiyi görür ve oyunda kalır ise oyuna değişik görev ve mekanikler de eklenip çıkartılabilecek.

Bunların yanında önemli mekaniklerden biri kendisi katledilmeden çok sayıda alt etme yapan şampiyonlar alev alacak. Bu sayede hasar ve bekleme süresinde azalma kazanacaklar ama aynı zamanda daha çok hasar alacaklar ve serisine ”dur” dendiğinde TONLARCA altın verecekler. Bu artık seri yakalayan oyuncuları kesmek için sık sık çeşitli oyunlar, kurnazlıklar yapıldığını göreceğiz demek oluyor.

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *