Güncellenen Akali Karşımızda!

  • OYNANIŞ
  • EFEKT
  • ZORLUK
  • GRAFİK

İlk önce Akali’yi güncellemeye iten olay neydi? Sorusunu bir soralım.

Akali’nin hasar çıkartma konusunda belli noktadan sonra bir sıkıntısı yoktu, özellikle ”Hextech Silahkılıç” ile birlikte 6. seviyede koridorda bayağı canınızı sıkabilir hale geliyordu. Fakat yapabilecekleri sınırlı olduğu ve tahmin edilebilir olduğu için karşı takımda iyi bir destek oyuncusu var ise özellikle geç oyunda Akali arkada takım savaşını izlemek ile yetinebiliyordu yada savaşın içine girip istediğini alamadan ölme ihtimali çok yüksekti. Bu güncellemeye sevindik diyebiliriz.

Pasif Yeteneği: Suikastçının Damgası

Yeteneklerle bir şampiyona hasar vermek, hedefin etrafında bir halka oluşturur. Halka oluştuğunda, Akali buna doğru kısa süreli bir hareket hızı artışı kazanır. Akali halkadan geçtiğinde, rakibe doğru kısa süreli bir hareket hızı artışı daha kazanır.
Halkadan geçmek ayrıca kamasını güçlendirir ve bu sayede Akali’nin sonraki saldırısının menzili ve hasarı artar. Bu saldırı ayrıca küçük miktarda enerji yeniler.

 

Q Yeteneği: Beş Nokta Saldırısı

Akali dar bir alanda beş kunai fırlatarak önündeki rakiplere hasar verir ve azami menzildekileri yavaşlatır.
Azami enerji düzeyine yakınken kullanıldığında, Akali verdiği hasarın belli bir yüzdesi kadar iyileşir.
Beş Nokta Saldırısı, 5. yetenek seviyesinde minyon ve canavarlara fazladan hasar verir.

 

 

W Yeteneği: Alacakaranlık Perdesi

Akali enerji yeniler ve yavaşça yayılarak halka şeklinde bir alanı kaplayan bir duman bulutu oluşturur. Akali duman içindeyken maskelenir ve hareket hızı artışı kazanır.
Akali maskelenmiş haldeyken görülemez ve bulunduğu nokta açığa çıkarılabilse de Akali görünür hale getirilemez. Dolayısıyla yetenekler veya saldırılarla (kuleler dahil) hedef alınamaz.
Akali, dumandan birkaç kez çıkarak Alacakaranlık Perdesi’nin süresini az miktarda arttırabilir.

 

 

E Yeteneği: Çevik Silah

Akali geriye doğru sıçrayarak hasar veren ve isabet alan ilk rakibi işaretleyen bir shuriken fırlatır. Shuriken, ayrıca Alacakaranlık Perdesi’ne isabet ederek onu işaretleyebilir.
Akali Çevik Silah’ı yeniden etkinleştirerek işaretli hedefin üstüne atılabilir ve içinden geçtiği rakiplere hasar verir.

 

R Yeteneği: Kusursuz İnfaz

Akali aralarında kısa bir gecikmeyle en fazla iki defa atılır. İlk atılışı fiziksel hasar verip rakiplerini kısa süreliğine sersemletirken; ikinci atılışı rakibin eksik can miktarına bağlı olarak büyü hasarı verir.

 

W yeteneği çok ”OP” olmuş ya dediğinizi duyar gibiyim. Eskisi de çok işlevsizdi be kardeşim bir ayarını tutturun şunun. 🙂
Her ne kadar henüz yeni çıkmış olduğu için ayrıntıya giremesek bile;,
Eski Akali ile karşılaştırırsak yeni Akali’nin komboya bağımlı olduğunu söyleyebiliriz.
Eskisinde belli bir oynayış tarzını benimsememiz gerekiyordu çünkü karakterin yapabilecekleri sınırlıydı, Q’yu at R ile atla düz vuruş bir de araya E sıkıştırdık mı tamam!
Yeni Akali ise bizlere çok daha farklı oynanış şekilleri, daha fazla alan sunacak gibi gözüküyor.

 

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *